Day 63 Hipódromo de La Plata
Thursday 4 July 2019

(2019070412001)

Condicional (Cd)
Pr. "Quick Call (2°Turno)"
Yeguas 5 años perdedoras (h5ap)
1000 Dirt (Normal)
13:30 hrs.

ARS $80.000 to 1st
ARS $24.000 to 2nd
ARS $14.400 to 3nd
ARS $8.000 to 4th
ARS $6.400 to 5th

Total Prizes
ARS $132.800


Chart
Horse (Stallion) A. Dist. Jockey Trainer Div.
2 Bengala Surge (Storm Surge) 5y 57 R. Torres Gustavo Raul Véliz 15.00
3 Josefinasam (Alrassaam) 5y Hco 57 D. Arias Ema B. Muñoz 13.60
4 Sofia Shape (Include) 5y 57 J. Rivarola Cristian Brown 2.25
10 Nicolasia (Grand Reward) 5y 57 L. Fernandez Alcides G. Ortega 12.85
6 Ker Nistel (Van Nistelrooy) 5y 57 M. Asconiga María C. Iriquin 16.20
11 Dancing Stone (Dancing For Me) 5y 57 N. Ortiz Leonardo R. Rodríguez 6.70
1 Esprin Ba (Best Bob) 5y 57 W. Aguirre Rafael A. Tabares 17.65
8 Sing For Me (Stratham) 5y VP 57 J. Benitez Nicolas A. De Gaetano 81.25
7 Danza Llorona (Lloron Cat) 5y 57 E. Martinez Jose L. Romanello 26.00
10° 9 Game Of Love (Lizard Island) 5y 11¼ 57 M. Lopez Miguel A. Ledesma 106.45
11° 5 Maxima Prize (Pure Prize) 5y 13¾ 57 L. Ramallo Diego Cristian Pereyra 141.80
12 Pepita Banquera (Banquero) 5y 41¾ 57 K. Banegas Dante A. Dualde 3.05
Ran all
Time:   1.00.43 1000 Dirt (Normal)
Favorite: (4)Sofia Shape

Number: 2, 3, 4, 10, 6, 11, 1, 8, 7, 9, 5, 12

Jockeys: (1°) Roberto M. Torres, (2°) Daniel E. Arias, (3°) Juan C. Rivarola, (4°) Luis M. Fernandez, (5°) Maria L. Asconiga, (6°) Nicolas A. Ortiz, (7°) Walter A. Aguirre, (8°) Jorge R. Benitez, (9°) Elias Martinez, (10°) Mariano J. Lopez, (11°) Lautaro N. Ramallo, (U°) Kevin Banegas

Trainers: (1°) Gustavo Raul Véliz, (2°) Ema B. Muñoz, (3°) Cristian Brown, (4°) Alcides G. Ortega, (5°) María C. Iriquin, (6°) Leonardo R. Rodríguez, (7°) Rafael A. Tabares, (8°) Nicolas A. De Gaetano, (9°) Jose L. Romanello, (10°) Miguel A. Ledesma, (11°) Diego Cristian Pereyra, (U°) Dante A. Dualde

Owners: (1°) Don Enriques´s, (2°) El Tano, (3°) El Asturiano, (4°) Haras La Madrina, (5°) Las Tres M., (6°) 4 De Agosto, (7°) FV 2019, (8°) La Polaca, (9°) El Viejo Almacén, (10°) Juanma Y Facu, (11°) Ana K., (U°) La Estrella II