Day 118 Hipódromo de San Isidro
Wednesday 26 December 2018

12ª (2018122690012)

Condicional (Cd)
Pr. "Torre De Oro 2015"
Todo caballo 5 años y más ganadores de 2 o 3c. (5a+)
1400 Dirt (Normal)
18:50 hrs.

ARS $55.000 to 1st
ARS $19.250 to 2nd
ARS $11.000 to 3nd
ARS $5.500 to 4th
ARS $2.750 to 5th

Total Prizes
ARS $93.500


Chart
Horse (Stallion) A. Dist. Jockey Trainer Div.
12 Teneme Al Tanto (Hot Stone) 6y 496k 55.0 L. Cabrera Bismar A. Molina 20.2
9 Novak (Pure Prize) 5y 489k ½ cp 57.0 F. Arreguy Hugo A. Azcurra 5.15
8 Perfecto Juez (Perfectperformance) 5y 512k 57.0 F. Coria Claudio D. Austa 21
2 Alier (Cosmic) 5y 415k 6 57.0 P. Falero Gustavo E. Romero 4.2
11 Sumba Wells (Narrative) 5y 496k 7 57.0 M. Valle Brian N. Ferraguti 4.85
7 Ganesha (Balsero) 7y 512k 8 55.0 H. Rivero Claudio D. Austa 35.15
10 Kiexpresion (Heliostatic) 5y 459k 57.0 G. Garcia Agustin Angerosa 4.15
6 Landscaping (Cima De Triomphe) 6y 488k 9 55.0 M. Fernandez Guillermo D. J. Sumpf 14.5
3 Cielo De Rayuela (Dynamix) 5y 444k 12 54.0 J. Villagra Eduardo L. Chain 16.5
10° 1 Red Question (Red Diamond) 6y 464k 12¼ 55.0 S. Barrionuevo Jose A. Parada 17.4
11° 5 Hat Kicker (Hat Trick) 5y 482k 14¼ 57.0 L. Tello Jose A. Parada 54.7
4 Hat Volador (Hat Trick) 5y 496k 20¼ 54.0 J. Rivarola Roque L. Longo 31.2
Ran all
Time: 1.22.72 1400 Dirt (Normal)
Favorite: (2)Alier

Number: 12, 9, 8, 2, 11, 7, 10, 6, 3, 1, 5, 4

Jockeys: (1°) Luciano E. Cabrera, (2°) Francisco A. Arreguy, (3°) Facundo M. Coria, (4°) Pablo G. Falero, (5°) Martin J. Valle, (6°) Hector L. Rivero, (7°) Geronimo J Garcia, (8°) Mario E. Fernández, (9°) Juan Cruz Villagra, (10°) Sergio R. Barrionuevo E., (11°) Leonardo F. Tello Elizondo, (U°) Juan C. Rivarola

Trainers: (1°) Bismar A. Molina, (2°) Hugo A. Azcurra, (3°) Claudio D. Austa, (4°) Gustavo E. Romero, (5°) Brian N. Ferraguti, (6°) Claudio D. Austa, (7°) Agustin Angerosa, (8°) Guillermo D. J. Sumpf, (9°) Eduardo L. Chain, (10°) Jose A. Parada, (11°) Jose A. Parada, (U°) Roque L. Longo

Owners: (1°) Count De Chardonnet, (2°) Garabo, (3°) Monte Suali, (4°) La Genial, (5°) El Obrero, (6°) 9 De Julio, (7°) Don Jose, (8°) J.A.A., (9°) Los Malqueridos, (10°) El Polaco, (11°) Don Tomás II, (U°) Tres Señoritas